Kontakt

Náš příběh

Psal se rok 2014, v ruském Soči skončily zimní olympijské hry a já jsem se vrátil ze studijního pobytu ve Španělsku. Přivezl jsem si nejen spoustu zážitků ale i výbornou znalost anglického a španělského jazyka, která mi otevřela naprosto nové obzory. Pár měsíců udělalo mnohem více než několik let studia ve školní lavici. A jak je to možné? Jednoduše, učil jsem se totiž od těch nejzkušenějších – rodilých mluvčích. Učil jsem se povídáním s kamarádkou na lavičce v parku, diskuzí se spolužáky při obědě ale i na pivu v hospodě.    Jazyk se mi tak dostal do podvědomí a já se jej vlastně naučil, aniž bych si to úplně uvědomoval.

Jenže víte jaký to mělo háček? Konverzaci v cizím jazyce jsem si naprosto zamiloval a už jsem bez ní nemohl být!

Po návratu domů jsem tak hledal alternativu jak si znalosti udržet a dále zlepšovat. Klasické jazykovky nepřicházely v úvahu nejen kvůli ceně ale i pevnému rozvrhu hodin, který by mě velice svazoval. Volba byla jasná, najít rodilého mluvčího a s ním se flexibilně, ale pravidelně scházet. Jediný problém byl v tom, že jsem ve svém okolí nemohl najít nikoho, kdo by na lekce chtěl chodit se mnou, abychom si rozdělili náklady.

Další nadšence do jazyků jsem tak zkusil najít pomocí internetových inzercí. Tento způsob jsem nikdy před tím nezkoušel, a tak jsem si od toho ani příliš nesliboval. Množství odpovědí, které jsem však obdržel, daleko předčilo mé očekávání.

Tak vlastně vznikl nápad na tento projekt, který poskytuje alternativu všem lidem, kteří se chtějí v cizím jazyce zlepšovat, a přitom si váží svého času a peněz ☺.